عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان چیست؟ (7مورد مهم)

- تبلیغات -

عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان شامل موارد مختلفی می‌شود که بهتر است آنها را کاملا شناخت تا از مصرف خودسرانه و بی‌جای آن بتوان پرهیز کرد. در این متن به طور کامل مضرات این قرص را بیان کرده و به صورت کلی از مضرات مصرف بیش از حد و ممنوعیت‌های مصرف آن، گفته شده است.

عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان کدامند؟

با شروع فصل سرد سال سرماخوردگی بیشتر اتفاق می‌افتد که اکثر افراد رو به مصرف خودسرانه انواع داروها برای بهبود وضعیت و حالات ایجاد شده بر اثر آن می‌آورند. اما بسیاری از داروها را نباید بیش از حد و به صورت خودسرانه با هر مقدار دوز دلخواه استفاده کرد.

عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان چیست؟

زیرا بدن به دارو مقاوم شده و در صورت نیاز واکنشی برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن از خود نشان نخواهد داد. این موضوع نشان می‌دهد که باید دوز متعادلی از هر نوع دارو در طول بیماری‌های مختلف حتی سرماخوردگی مصرف شود.

عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان گاهی به دلیل شدت بیماری در نظر گرفته نمی‌شود. زیرا عوارض خسته کننده‌ای مانند گلودرد، سردرد، آبریزش بینی، بدن درد، عطسه و سرفه را به همراه خواهد داشت.

از این رو برخی افراد بهترین راهکار را رو آوردن به مصرف قرص سرماخوردگی می‌دانند، که معمولا عوارض آن در نظر گرفته نمی‌شود. به همین دلیل در این متن این عوارض را نام برده‌ایم تا از مصرف بیش از حد و خودسرانه آن پرهیز شود.

  • مهمترین عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان ایجاد خواب آلودگی است که باید در حین مشاغلی که به توجه زیادی نیاز دارند از مصرف آن پرهیز شود.

عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان

  • خشکی دهانی که بر اثر مصرف این دارو ایجاد می‌شود سبب تشدید گلودرد و سرفه‌های خشک خواهد شد که باید از شربت‌های مفید در این زمینه استفاده کرد.
  • گاهی بر اثر مصرف بی‌رویه از قرص سرماخوردگی فشار خون بالا در افراد مستعد ایجاد خواهد شد که در مورد این موضوع بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.
  • در برخی از موارد ممکن است تپش قلب را به همراه داشته باشد.
  • سرگیجه و سردرد ناشی از مصرف این قرص تا چند ساعت ممکن است فرد را اذیت کند.
  • راش پوستی در صورت حساسیت به ترکیبات این دارو از جمله عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان برای افراد مبتلا به برخی از انواع آلرژی به شمار می‌رود.
  • به دلیل وجود ترکیبات ضد درد این دارو موجب بالا رفتن اشتها در برخی افراد خواهد شد.

ممنوعیت‌های مصرف داروی سرماخوردگی

در صورت مصرف بیش از حد این دارو ممکن است بدن نسبت به آنتی بیوتیک مقاومت پیدا کرده و در موارد لزوم تاثیر خاص خود را برای فرد ایجاد نکند.

عوارض و ممنوعیت های قرص سرماخوردگی بزرگسالان

افرادی که از برخی بیماری‌های پوستی و انواع آلرژی رنج می‌برند باید برای دور ماندن از عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان از پزشک مشورت گرفته و دوز مناسبی از آن را طبق تجویز پزشک مصرف کنند.

نکته مهم دیگر اینکه خانم‌های باردار و شیرده حتما باید در مورد مصرف هر نوع دارویی از پزشک خود مشورت گرفته و از آن استفاده کنند.

سخن پایانی

بهتر است برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به پزشک مراجعه شود. اما برخی از راهکارهای طبیعی وجود دارند که می‌توان آنها را برای سرعت بخشیدن به درمان پیش گرفت. عوارض قرص سرماخوردگی بزرگسالان که در این متن نام برده شد، می‌تواند اصلاحی برای افرادی باشد که بدون در نظر گرفتن دوز مصرف و میزان لازم برای بهبود سرماخوردگی، به هر مقدار که می‌خواهند از آن استفاده می‌کنند.