مولتی ویتامین مولتی دیلی چیست

از دیگر مکمل هایی که بزرگسالان می توانند از آن برای جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدن استفاده کنند، مولتی ویتامین مولتی دیلی می باشد. این مولتی ویتامین به گونه ای می باشد که برای تامین مواد حیاتی روزانه ترکیب بندی شده است.
در ادامه مقاله به طور جامع درباره مولتی دیلی صحبت خواهیم کرد.

کلیتی از مولتی ویتامین مولتی دیلی

مولتی دیلی یکی از مکمل های غذایی می باشد که بزرگسالان برای تامین انرژی لازم روزانه ی بدن استفاده می کنند. مولتی ویتامین مولتی دیلی شامل بسیاری از مواد معدنی مهم و ویتامین های ضروری و حیاتی بدن می باشد.
این نکته درست است که پیشنهاد می شود تمام این مواد را بهتر است با مصرف درست وعده های غذایی و میان وعده ها تامین کرد، اما زندگی مدرن خواسته یا ناخواسته این عوارض را برای شخص به همراه آورده است.

میزان ترکیبات این مولتی ویتامین به گونه ای است که با تشخیص پزشک باید روزانه مصرف شود و مانند برخی از مولتی ویتامین ها نیازی نیست تنها یکبار در هفته خورده شود. این را باید در نظر داشت که کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در شخص باعث بیماری های خطرناکی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین تراپوتیک و آشنایی با عملکرد آن (فواید و مضرات)

فواید مصرف قرص مولتی دیلی

فواید مصرف قرص مولتی دیلی

1. بالا بردن عملکرد سیستم دفاعی بدن

2. قوی کردن بدن در برابر بیماری ها

3. تامین کننده انرژی صد در صدی روزانه بدن

4. بهبود سلامت فیزیکی بدن

5. بهبود سلامت قلب

6. تضمین سلامت عروق

7. حفظ سلامت دندان ها و استخوان ها

8. جلوگیری از کم خونی و درمان کم خونی های ناشی از موارد مختلف

ویژگی های مولتی ویتامین مولتی دیلی

1. وجود 14 نوع ویتامین ضروری و مواد معدنی حیاتی بدن

2. تامین ویتامین و مواد معدنی روزانه

3. دوز مناسب ترکیبات برای مصرف روزانه

4. فاقد رنگ و مواد افزودنی

5. فاقد مخمر

6. فاقد مواد نگهدارنده و طعم دهنده

7. نداشتن گلوتن

عملکرد مولتی دیلی در بدن چگونه می باشد؟

عملکرد مولتی دیلی در بدن

مولتی ویتامین مولتی دیلی سرشار از 14 ماده ی معدنی و ویتامین در ترکیبات خود می باشد. بدون شک هر کدام از این مواد حیاتی تضمینی برای بهبود سلامت و عملکرد بهتر آن ها با یکدیگر سازگار است. می توان اینگونه بیان کرد که وجود یک ویتامین مختل عملکرد دیگری نخواهد بود.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین پریناتال با 7 فایده برای دوران بارداری و شیردهی

1. عملکرد ویتامین A موجود در مولتی ویتامین مولتی دیلی

ویتامین A موجود در مولتی ویتامین مولتی دیلی به اندازه ای می باشد که، نیمی از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین خواهد کرد.
این ویتامین نقش موثری در تقویت بینایی اشخاص ایفا می کند؛ به گونه ای که کمبود بسیار زیاد این ویتامین در فرد می تواند منجر به خطر نابینایی شود؛ همچنین این ویتامین با عملکرد خود در بدن، باعث بهبود سیستم قلب و عروق نیز خواهد داشت.

2. ویتامین C و نقش آن در مولتی دیلی

مولتی ویتامین مولتی دیلی به علت داشتن ویتامین C مکمل خوبی برای تقویت سیستم دفاعی بدن محسوب می شود. به موجب وجود این ویتامین در مولتی دیلی بدن در برابر سرماخوردگی، آنفولانزا و باقی بیماری ها مقاوم عمل خواهد کرد.
همچنین این ویتامین در استحکام استخوان ها و دندان ها نقش موثری ایفا می کند. با مصرف مولتی ویتامین مولتی دیلی به علت وجود این ویتامین زخم ها سریعتر بهبود پیدا می کنند.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین مینرال با 13 ترکیب ضروری + (عوارض و ممنوعیت‌ها)

3. کمک به درمان کم خونی

مولتی ویتامین مولتی دیلی یکی از گزینه های خوب برای درمان و کاهش کم خونی در بدن می باشد. این مولتی ویتامین شامل مقادیر قابل توجهی از ماده ی معدنی آهن می باشند. همان گونه که اکثریت می دانند آهن منبع مناسبی برای تولید گلبول قرمز در بدن می باشد.

همچنین مولتی ویتامین مولتی دیلی در خود حاوی ویتامین مهمی به نام B12 می باشد. محل ساخت این ویتامین حیاتی و خونساز در معده می باشد. هنگامی که معده دچار مشکلی می شود اولین اتفاقی که در آن رخ می دهد، تولید این ویتامین حیاتی قطع می شود. در نتیجه لازم می باشد با مصرف مولتی ویتامینی که حاوی این ویتامین باشد، کمبود آن را در بدن جبران کرد تا از بروز کم خونی ناشی از فقر ویتامین B12 جلوگیری شود.

سلامت مو و پوست با مولتی دیلی

مولتی ویتامین مولتی دیلی در ترکیبات خود مقادیر قابل توجهی از زینک را دارا می باشد. زینک نقش مهمی در سلامت مو و پوست ایفا می کند و در نتیجه ی این عملکرد پوست و مو، زیبایی خود را بدست می آورند؛ همچنین زینک باعث استحکام بخشی به ناخن ها نیز خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
مولتی ویتامین ول من و ضرورت مصرف آن برای آقایان + عوارض

در آخر:

مولتی ویتامین مولتی دیلی در داروخانه ها بدون نسخه نیز به افراد داده می شود؛ با آن که دوز ترکیبات مولتی دیلی بسیار کم و برای نیاز روزانه می باشد اما بهتر است برای مصرف آن با پزشک مشورت شود؛ چرا که ممکن می باشد این ترکیبات برای بدن یک شخص مناسب نباشد و عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید