رژیم غذاییرژیم کاهش وزن

لاغری سریع شکم بدون ورزش (فقط 3 راهبرد موثر و آسان)

لاغری سریع شکم بدون ورزش یکی از آرزوهایی است که هر فردی ممکن است به آن فکر کرده باشد. این موضوع به دلیل همه گیر شدن چاقی و اضافه وزن ایجاد شده است که بدترین نوع چاقی نیز تجمع چربی در ناحیه شکم و پهلو محسوب می‌شود. اما چاره چیست؟
برای اینکه بتوان چربی‌های شکمی را بدون انجام ورزش حذف کرد، راهکارهایی در نظر گرفته شده است که در بسیاری از موارد و با مداومت و پایبندی، نتیجه مطلوبی را ایجاد می‌کنند. در ادامه متن این راهکارهای بسیار ساده اما موثر را برایتان در 3 استراتژی اصلی بیان خواهیم کرد.

لاغری سریع شکم بدون ورزش

در قرن اخیر به دلایل گوناگون، بشر به سمت توجه بیش از پیش به فرم فیزیکی اندام خود رفته است و رسیدن به لاغری و خوش فرمی اندام، به نیازهای واضح از زندگی در دهه‌های اخیر تبدیل شده است.

موج لاغری که با گسترش شبکه‌های اجتماعی روز به روز بر تعداد افراد علاقه‌مند به خوش فرم شدن می‌افزاید. در نتیجه سبب شده که بسیاری از افراد به شیوه‌های گوناگون پناه ببرند تا بتوانند خیلی سریع لاغر شوند.

راهکارهای گوناگونی برای لاغر شدن وجود دارد، برخی به دنبال استفاده از شیوه‌‌های استاندارد نظیر ورزش کردن و برخی دیگر برای لاغری به کلینیک‌های پزشکی می‌روند، اما با این حال روز به روز به روش‌های جدید برای این منظور اضافه می‌شود.

مطالب مرتبط با لاغری شکم

لاغری شکم چه موقع ضروری است؟

شکم بزرگ یک مشکل بسیار جدی است. چون می‌تواند فرم بدنی هر فردی را بسیار بد نشان دهد. از این طریق اعتماد به نفس کاملا کاهش خواهد یافت. به همین علت همه به دنبال لاغری سریع شکم بدون ورزش هستند. از طرفی نیز داشتن چربی فراوان در ناحیه شکم به مقدار زیادی با بیماری‌هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری‌های مرتبط با قلب ارتباط دارد.

چگونه شکم را بدون ورزش لاغر کنیم

به همین علت، حذف چربی شکم و پهلو مزایای بسیار زیادی برای سلامتی افراد دارد و می‌تواند به همه کمک کند تا بهتر زندگی کنند. این یعنی کیفیت عمر بهبود خواهد یافت و در ادامه آن نیز سبب افزایش عمر خواهد شد.

مطلب پیشنهادی
3 اثر کمربند لاغری بر بدن + بررسی معایب و مزایای انواع آن

سایز شکم معمولاً با اندازه‌گیری محیط اطراف کمر مشخص می‌شود. این کار را می‌توان به راحتی در خانه با یک اندازه ساده انجام داد. هر شکمی که بزرگتر از ۴۰ اینچ (۱۰۲ سانتی متر) در مردان و ۳۵ اینچ (۸۸ سانتیمتر) در زنان باشد، به عنوان شکم چاق و بزرگ شناخته می‌شود.

حتی اگر به طور کلی به نظر خودتان خیلی هم سنگین نباشید، اگر مقدار زیادی چربی اضافی دور کمر خود دارید، پس باید چند قدم بردارید تا از شر آن خلاص شوید.

چربی سوزی موضعی در ناحیه شکم

خوشبختانه، استراتژی‌های اثبات شده‌ای وجود دارند که برای هدف قرار دادن و سوزاندن چربی در ناحیه شکم، بیشتر از مناطق دیگر بدن، موثر عمل می‌‌کنند.
در واقع وقتی ورزش برای لاغر شدن حذف شود، جز تغییر رژیم غذایی و تنظیم کردن یک رژیم اصولی برای کاهش وزن چاره‌ای نمی‌ماند. البته راهکارهای دیگری نیز وجود دارند که تحت عناوین مختلف مانند کمربند لاغری، جراحی و پیکرتراشی و… معرفی می‌شوند که اغلب مورد پسند برخی از افراد نیستند.
زیرا نتیجه همیشگی ندارند و باید اصلاحی در تغذیه و برخی عادات ایجاد کرد. در ادامه دقیق‌تر به این راهکارها می‌پردازیم.

 • با وجود اینکه استفاده از کمربند لاغری برای برخی از افراد خوشایند نیست اما برای برخی دیگر راهکاری جذاب و بسیار موثر معرفی شده است. این کمربندها انواع مختلفی دارند که هر کدام از طریقی سبب کاهش سایز دور شکم می‌شوند. برای آشنایی با اثرگذاری آنها حتما نیازی به استفاده از آنها نیست و با مراجعه به مطلب نحوه اثرگذاری کمربند لاغری و بررسی معایب و مزایای آن می‌توانید به این امر مهم دست یابید.

تنظیم رژیم غذایی برای لاغری شکم بدون ورزش

توجه کنید در ادامه چند راهبرد برای داشتن تغذیه لاغری کاربردی و خیلی ساده برای شما ذکر خواهیم کرد، اما این روند تغذیه‌ای به طور صد در صد یک رژیم لاغری سریع بدون بازگشت نیست. زیرا پایبندی هر فرد به رژیم غذایی اصولی و فعالیت بدنی است که می‌تواند تضمینی برای داشتن تناسب اندام باشد.

مطلب پیشنهادی
از بین بردن غبغب با ورزش - 6 تمرین آسان برای غبغی زیبا

البته باید گفت رژیمی وجود ندارد که بتواند در بازه زمانی کوتاه فقط چربی‌های اطراف شکم را آب کند اما با پیروی مداوم از آن، به طور قطعی فرد می‌تواند بدنی خوش فرم و سالم کسب کند.
در اینجا 3 راهبرد بسیار مفید مبتنی بر شواهد علمی برای از دست دادن چربی شکم وجود دارد که به آنها اشاره خواهد شد.

راهبرد اول؛ حذف قند، شکر و نوشیدنی‌های حاوی قند بالا

اگر هدف شما لاغری سریع شکم بدون ورزش باشد، بهتر است گول رژیم‌های سریع با وعده‌های متعدد و یا داروهای لاغری که سبب کاهش وزن می‌شوند را نخورید تا آسیب جدی به بدن نرسانید.

مهمترین چالشی که در دهه‌های اخیر در رژیم غذایی مردم به وجود آمده است مصرف بیش از اندازه و بی رویه شکر در رژیم غذایی روزانه است. هر روز از خود می‌پرسیم که بهترین غذا برای لاغری شکم چیست اما هیچگاه از خود نمی‌پرسیم بدترین غذا برای لاغری شکم چه خوراکی و غذایی است؟

لاغری سریع شکم بدون ورزش بدون قند

برای دست یافتن به لاغری سریع شکم بدون ورزش لازم است تا محدودیت‌هایی را برای خود مشخص کنید. البته محدودیت در مقابل مواد غذایی که مضر هستند. نگران نباشید، به راحتی می‌توانید آنها را با مواد غذایی مفید جایگزین کنید. فقط باید الگو و هدف درستی را پیش بگیرید.

آشنایی با آسیب‌های قند برای حذف راحتتر

یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که شکر یک افزودنی بسیار ناسالم است و تقریباً هیچ خاصیتی برای بدن انسان ندارد. مطالعات نشان می‌دهند که اثرات مضر ویژه‌ای با مصرف شکر بر سلامت متابولیک و چربی سوزی ایجاد می‌شود.

تا جایی که بسیاری از محققان بر این عقیده‌اند که تاثیر منفی قند و شکر از تاثیرات منفی چربی بر بدن بالاتر است. دیابت و مشکلات ناشی از آن یکی از این تاثیرات منفی است و در پی آن آسیب‌های دیگری نیز بروز داده خواهد شد.

مصرف زیاد فروکتوز (به عنوان نوعی قند) می‌تواند کبد را در طول یک دورهٔ مصرف از چرخهٔ فعالیت خارج کند. حالا شما به راحتی باید تصمیم بگیرید که مقدار قند در رژیم غذایی خود را به حداقل برسانید و به طور کامل نوشیدنی‌های قندی را حذف کنید تا بدن سالم‌تری داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
برای لاغری شکم چه بخوریم ؟ 11 خوراکی برای کمر باریک

این شامل نوشیدنی‌های شیرین، نوشیدنی‌های قندی، آب‌میوه‌های کارخانه‌ای و صنعتی، نکتارها و نوشیدنی‌های مختلف ورزشی است.

قند میوه کمتر از قند آبمیوه‌های مصنوعی

به خاطر داشته باشید که هیچ یک از موارد بیان شده به طور کلی شامل خواص میوه نیستند و از کنسانتره‌های میوه به جای میوه‌ها در آن‌ها استفاده می‌شود که بسیار ناسالم هستند و فیبر زیادی دارند که تاثیرات منفی مشابهی مانند فروکتوز مصنوعی را برای بدن به همراه خواهند داشت.

میزان فروکتوزی که شما که از میوه‌ها می‌گیرید ناچیز است و در مقایسه با چیزی که از رژیم غذایی با شکر تصفیه‌شده به دست می‌آورید میزان بسیار کمتری است. پس بهتر است این ماده غذایی که سرشار از آسیب برای بدن است را از مواد غذایی مصرفی خود حذف کنید.

حذف قند را شروع کنید

اگر می‌خواهید میزان قند تصفیه‌شده را در رژیم خود کاهش دهید، باید خواندن برچسب مواد غذایی را شروع کنید. حتی غذاهایی که در رستوران‌ها یا فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند، ممکن است حاوی مقادیر زیادی شکر باشند. به همین دلیل بهتر است برای کوچک کردن شکم از غذاهای سالم خانگی استفاده کنید.

خلاصه راهبرد اول: عادت مصرف قند و شکر از طریق مواد غذایی مختلف مانند کیک، شکلات و بیسکوییت آسیب‌های جدی را در طولانی مدت به همراه دارد. برای کنترل این موضوع بهتر است گزینه‌های سالم مانند میوه یا میوه خشک را جایگزین آنها کنید.

راهبرد دوم؛ مصرف پروتئین بیشتر برای حذف سریعتر چربی‌های شکم

اگر کاهش وزن هدف شماست، اضافه کردن پروتئین می‌تواند یک تغییر کلیدی برای شما باشد. با این سیستم می‌توانید تغییراتی بسیار عالی در رژیم خود داشته باشید. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند که چربی‌های اضافی را از دست بدهید، بلکه به شما کمک می‌کند تا اگر تصمیم بگیرید از تلاش‌های کاهش وزن خود دست بکشید، به سادگی وزن کم کنید.

مطلب پیشنهادی
لاغری موضعی برای کاهش سایز؛ 2 روش اصلی برای فرم‌گیری اندام

کربوهیدرات‌ها و روغن‌های تصفیه‌شده به افزایش میزان چربی شکم منجر می‌شوند. اما میوه‌ها و سبزیجات سبب کاهش‌یافتن چربی کل بدن به ویژه چربی‌های ناحیه شکم می‌شوند.

لاغری سریع شکم با مصرف سبزیجات بدون ورزش

در واقع هر چقدر مصرف چربی‌های غیر اشباع نظیر روغن‌های مایع و جامد کارخانه‌ای که امروزه با رنگ و لعاب فراوان در بازار یافت می‌شوند بیشتر باشد، افزایش بافت چربی در ناحیه شکم و پهلوها بیشتر دیده می‌شود.

منابع پروتئینی خوبی انتخاب کنید

همچنین مصرف سبزیجات عمل چربی سازی را معکوس می‌کند و می‌تواند به لاغری شما منجر شود. بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند که پروتئین‌ها دارای 25 الی 30 درصد کالری مورد نیاز بدن هستند. بنابراین تلاش برای افزایش مصرف غذاهایی مانند تخم‌مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، حبوبات، گوشت و محصولات لبنی را افزایش دهید.

این‌ها بهترین منابع پروتئینی در رژیم غذایی هستند و به لاغری سریع شکم بدون ورزش کمک فراوانی می‌کنند. اگر در رژیمتان نمی‌توانید پروتئین را جای دهید و از آن دست افرادی هستید که از گوشت خوشتان نمی‌آید، یک مکمل پروتئین با کیفیت (مانند پروتئین آب‌پنیر) یک روش سالم و مناسب برای افزایش دریافت پروتئین برای بدن شما خواهد بود.

اگر از رژیم غذایی گیاه خواری یا وگان پیروی می‌کنید، می‌توانید با مصرف گیاه‌های پروتئین دار نظیر سویا بر این مشکل خود غلبه کنید. حتی این رژیم‌های غذایی به راحتی لاغری سریع شکم بدون ورزش را به همراه خواهند داشت.

 • همانطور که بیان شد، یکی از راهکارهای دریافت پروتئین، مصرف مکمل‌های حاوی پروتئین است. انواع مختلفی از این مکمل‌های پروتئینی در بازار وجود دارد که برای این منظور می‌توان تهیه کرد. یکی از معروفترین و پرکاربردترین آنها پروتئین وی است که خود شامل انواع مختلفی می‌شود. برای اطلاع از نحوه مصرف، عوارض، مزایا و فواید در رابطه با این مکمل پیشنهاد می‌کنیم مقاله پروتئین وی چیست را مطالعه کنید.

توصیه‌ای برای مصرف روغن

 • به پختن غذاهای خود در روغن نارگیل و روغن زیتون بپردازید. برخی مطالعات نشان داده‌اند که مصرف ۳۰ میلی‌لیتر (حدود ۲ قاشق سوپ خوری) روغن نارگیل، در هر روز، چربی شکم را به مرور زمان کاهش خواهد داد.

خلاصه راهبرد دوم: خوردن مقادیر زیادی پروتئین می‌تواند متابولیسم شما را افزایش دهد. از طرفی سطح گرسنگی را کاهش خواهد داد که باعث کاهش وزن نیز می‌شود. مطالعات متعدد نشان داده‌اند که مصرف پروتئین برای جلوگیری از تجمع چربی در ناحیه شکم مؤثر است.

مطلب پیشنهادی
عمل بای پس معده چیست؟ بررسی معایب و مزایای این روش لاغری

راهبرد سوم؛ کاهش مصرف کربوهیدرات از رژیم غذایی

متاسفانه ایران یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان مصرف کربوهیدرات‌ها در سراسر جهان را دارد. اما اگر می‌خواهید لاغری سریع شکم بدون ورزش برای شما ایجاد شود، سعی کنید عادات غذایی غلط و روند رژیم خود را تغییر دهید.

به خصوص اگر میزان دریافت پروتئین و سبزیجات را متعادل نگه دارید، چربی‌های شکمی ایجاد شده بر اثر مصرف کربوهیدرات و چربی را به زودی از بین خواهید برد. با این حال، اگر شما به سرعت نیاز به کم کردن وزن دارید، میزان کربوهیدرات خود را به میزان ۵۰ گرم در روز کاهش دهید.

لاغری سریع شکم و حذف کربوهیدرات بدون ورزش

با جایگزین شدن گوشت و سبزیجات به جای کربوهیدرات اضافی که قبلا مصرف می‌شد، احساس سیری بیشتری برای فرد حاصل می‌شود. در این صورت انرژی مورد نیاز برای فعالیت بدنی از چربی‌های بدن تامین خواهد شد. این موضوع به معنای چربی سوزی بیشتر و پیشرفت در روند کاهش وزن است.

البته، رژیم‌های کم کربوهیدرات فواید سلامتی دیگری علاوه بر کاهش وزن برای بدن دارند. آن‌ها می‌توانند اثرات نجات‌بخشی را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ داشته باشند.

خلاصه راهبرد سوم: مطالعات نشان داده‌اند که کاهش کربوهیدرات‌ها مانند کاهش مصرف نان و برنج به ویژه برای خلاص شدن از چربی در ناحیه شکم، چربی اطراف اندام‌ها و سلامت کبد مؤثر است.

آیا راهکارهای دیگری برای لاغری سریع شکم بدون ورزش وجود دارد؟

اگر باز هم در مورد لاغری سریع شکم بدون ورزش دنبال راههای بهتری هستید و هنوز قانع نشدید به چند راه کوتاه و موثر دیگر برای لاغری سریع شکم بدون ورزش توجه کنید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که که گول جملات تبلیغاتی و دهان پر کنی نظیر رژیم لاغری سریع بدون بازگشت، لاغری سریع شکم با ورزش، چگونه بدون ورزش کالری بسوزانیم و … را نخورید. چرا که هیچ چیز اتفاقی نیست و برای دستیابی به هر کاری باید گام‌های کوچکی را بردارید.

لاغری سریع شکم با ورزش

شواهدی وجود دارد که فیبر رژیمی می‌تواند منجر به کاهش میزان چربی شکمی شود. این امر منجر به بهبودهای اساسی در سلامت متابولیکی و کاهش خطر بیماری‌های مختلف شود. پس مصرف فیبر را تا حدودی باید کاهش دهید. به این معنا نیست که آنرا به طور کامل قطع کنید؛ باید مصرف فیبر را به اعتدال در رژیم غذایی روزانه داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
اسلیو معده چه مزایا و معایبی دارد؟ 2 تاثیر اسلیو بر لاغری

با اینکه عنوان اصلی این متن لاغری سریع شکم بدون ورزش بود اما با این حال اگر می‌خواهید چربی شکم را سریعتر از دست بدهید، بهتر است کمی فعالیت بدنی خود را نسبت به سابق افزایش دهید. ورزش دارای فواید متعدد دیگری برای سلامتی است و می‌تواند به شما کمک کند زندگی طولانی‌تر و با کیفیتی را داشته باشید. واقع‌گرایانه نگاه کنیم، واقعاً نمی‌توان به طور کلی قید ورزش را زد.

برای لاغری شکم چه بخوریم؟

برای افرادی که خواهان لاغری سریع شکم بدون ورزش هستند، مهم است که بدانند چه غذاهایی برای لاغری شکم موثرتر از سایر مواد غذایی است. تا این قسمت از متن گزینه‌های را معرفی کردیم که می‌توان آنها را حذف و جایگزین کرد. اما از مواردی که می‌توان برای لاغری شکم و پهلو نوش جا کرد، موردی بیان نشد.

البته که کاملا نباید مواد غذایی سالم را از رژیم حذف کرد تا کاهش وزن حاصل شود. اما باید مقدار تمام مواد غذایی سالم را کمی محدود کرد و از گزینه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، بیشتر استفاده کرد.

سرکه و روغن زیتون به جای سس‌های چرب

از معروفترین چاشنی‌های خوشمزه کننده غذا، سس‌ها هستند. انواع سس به دلیل اینکه افزودنی‌های مختلفی مثل شکر و نمک دارند، می‌توانند در حد به سزایی چاق کننده باشند.
پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه سریع‌تر به اندام ایده آل خود دست یابید، انواع سس را از برنامه غذایی خود حذف کنید. جایگزین آنها می‌توانید از ترکیب سرکه و روغن زیتون استفاده کنید.

انتخاب گزینه‌های کم چرب

هنگام خرید مواد غذایی، بهتر است به برچسب آنها توجه کنید و گزینه‌های کم چرب را انتخاب کنید. مثلا حین خرید لبنیات، گزینه‌های کم چرب را بردارید.
حتی استفاده از گوشت و مرغ بدون چربی و پوست هم می‌تواند راهکار بسیار خوبی برای کم کردن کالری دریافتی و رسیدن به تناسب اندام باشد.

مطلب پیشنهادی
رازهای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از لاغری

استفاده از چربی‌سوزهای معروف

مصرف چربی‌سوزها به تنهایی نمی‌تواند راهکاری برای لاغری و کاهش وزن باشد. اما بی تاثیر نیست.
خوراکی‌های چربی سوزی به دلیل ترکیبات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که به همراه دارند، معروف شده‌اند. از جمله بهترین انواع این خوراکی‌ها موارد زیر هستند:
دارچین
زنجبیل
فلفل قرمز
شکلات تلخ

دمنوش و معجون لاغری سریع شکم

دمنوش‌ها هم مانند ادویه‌ها به تنهایی بر کاهش وزن و لاغری تاثیر ندارند. اما در کنار سایر روش‌ها می‌توانند نتیجه بسیار مطلوبی را به همراه داشته باشند. از جمله دمنوش‌هایی که برای لاغری سریع شکم بدون ورزش نتیجه بخش هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
استفاده از چای سبز
قهوه و حتی قهوه سبز
استفاده از دمنوش زیره به مقدار متعادل در روز

دانه‌های مفید برای لاغری سریع شکم بدون ورزش

برخی از دانه‌ها در کنار لاغری و کاهش وزن می‌توانند نتیجه مفیدی مانند دریافت ویتامین‌های ضروری بدن را به همراه داشته باشند.
دانه‌هایی همچون دانه چیا و تخم کتان از جمله گزینه‌های بسیار مفید برای این منظور هستند. این دو دانه را می‌توانید آسیاب کرده و به همراه ماست مصرف کنید. دانه چیا را برای تهیه خیلی از میان وعده‌ها می‌توانید به کار ببرید. از این طریق روند چربی سوزی خود را افزایش خواهید داد.

استفاده از ساقه‌های کرفس

ساقه‌های کرفس سرشار از فیبر و آب هستند. این دو گزینه برای پیش رفتن در روند لاغری بسیار تاثیرگذار هستند. در حالت کلی مصرف کرفس در میان وعده‌ها و وعده‌های اصلی غذایی می‌تواند به:
احساس سیری بیشتر و همینطور پیشگیری از پرخوری
پیشگیری از چروک شدن پوست
دریافت ویتامین‌های متعدد مانند ویتامین C
کمک شایانی برساند. پیشنهاد می‌کنیم از این ماده خوراکی به صورت خام و پخته برای کنترل اشتها کمک بگیرید تا سریع‌تر به وزن ایده آل خود برسید.

لاغری سریع شکم بدون ورزش مفید است یا مضر؟

ترفندهایی که برای لاغری سریع شکم و پهلو به کار برده می‌شوند، تاثیرات مطلوبی به همراه دارند. اما بعضی از آنها پایه و اساس علمی ندارند.
راهکارهایی که روی سبک زندگی تاثیر می‌گذارند و فرد را به سمت زندگی سالم سوق می‌دهند، بهترین راهکارها هستند.

مطلب پیشنهادی
لیپوساکشن چیست؟ (بررسی 4 روش و مراقبت‌های بعد از عمل)

راهکارهایی که فقط برای بازه زمانی خاص کاربرد دارند، نمی‌توانند به عنوان گزینه سالم و مناسب در نظر گرفته شوند. برای مثال گزینه‌هایی مانند رژیم لاغری کانادایی که معروفترین راه لاغری دو هفته‌ای است، محدودیت شدیدی را به فرد تحمیل می‌کند. خیلی از افراد با پیروی این روش به کاهش وزن دست یافتند ولی بیشتر آنها عوارض شدیدی را تحمل کردند.
حتی در چنین موارد تمرینات ورزشی شدید هم توصیه نمی‌شود. چون می‌تواند فشار بیش از حد توانایی بدن را به همراه داشته باشد. حتی به مفاصل آسیب شدیدی برساند.

به همین دلیل بیشتر متخصصین پیروی از روش‌های خیلی سریع و محدود کننده را تایید نمی‌کنند. لاغری سریع با روش‌های غیراصولی، برگشت‌پذیر است. باید برای داشتن کمر باریک، همیشه برنامه غذایی متعادلی را پیروی کرد. افراط و تفریط نتیجه مناسبی را برای هیچ چیزی به همراه ندارد.
با توجه به نیازهای بدن خود، برنامه غذایی متنوع و اصولی را پیش ببرید. در کنار آن هم فعالیت بدنی متعادلی داشته باشید تا همیشه تناسب اندام خود را حفظ کنید.

مطالب مرتبط با لاغری شکم

جمع‌بندی

در این متن ما با 3 راهبرد بسیار موثر در خصوص لاغری سریع شکم بدون ورزش و راه‌های دستیابی به این هدف آشنا شدیم. با این حال بهتر است این نکته را در نظر داشت که برای هر بدنی یک راه ویژه وجود دارد. تنها می‌توان با اصلاح سبک زندگی و پیش گرفتن راهی سالم علاوه بر تناسب اندام به حفظ سلامتی دست یافت. برای دستیابی به هدف و تناسب اندام عجله نکنید اما پیوسته روشی درست برای داشتن وزن ایده‌آل را پیش بگیرید.

ادیت و بهبود محتوا:
الهام غفوری

المیرا حسن زاده

المیرا حسن زاده هستم عضو تیم تحریریه کوئیک فیت. تصمیم دارم با ارائه مطالب حرفه ای و تخصصی بروز در حوزه سلامت و تندرسی و با هدف جلب رضایت شما عزیزان این مهم را تحقق بخشم.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

  1. به طور کلی افزایش و کاهش وزن بیشتر از 4 کیلوگرم در شرایط خاص خطرناک هستش و بهترین و اصولی ترین راه مراجعه به یک کارشناس یا متخصص تغذیه برای کاهش وزن هست.

 1. برای لاغری و خوش اندامی روشهای مختلفی رو امتحان کردم ورزش، دمنوش،رژیم های غدایی و … اما بعد از مدتی نا امید میشم چون بلند مدت هستن و منم میخوام زودتر به نتیجه برسم یه پیشنهادی هم تو سایت تخفیفی ویرا برگ دیدم تصمیم گرفتم اون روش رو هم امتحان کنم شاید به نتیجه برسم و از شر این چربی های شکم خلاص بشم. مطالب تون مفید و آموزنده بود.خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم.

 2. سلام خسته نباشین،من بدنسازی کار میکنم،از وقتی هم که دوره بارگیری و نگهداری کراتین ورداشتم وزنم از شصت و نه کیلو رسیده به هشتاد و چهار کیلو اصلا هم چربی نیست،من فقد مشکلم شکممه،حرکات شکم هم زیاد رفتم وقتی شکممو سفت میکنم و دست میزنم سیکس پکمو حس میکنم ولی یک لایه سه سانتی چربی روشه تغذیممم درسته،چیکار کنم این دو سه سانت چربی روی شکم و پهلوم اب بشه تا به بدن ایده آلم برسم؟

  1. سلام همراه گرامی کوئیک فیت
   دوست عزیز در نظر داشته باش که برای کاهش چربی دور شکم، فقط رژیم غذایی و ورزش کافی نیست. باید موارد دیگری مثل تنظیمات هورمونی، پرهیز از الکل و سیگار یا انواع دود، خواب کافی شبانه، اطمینان از سلامت کبد و خیلی از موارد دیگر هم مهم هستند. به نظر من از یک متخصص برای انجام آزمایش کمک بگیرید. در کنار آن هم خواب کافی شبانه و هیدراته نگه داشتن بدن را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *