خواص کنگر

با گیاه کنگر و خواص آن آشنا شویم

خواص کنگر از کسی پوشیده نیست و ما در این مطلب تنها قصد داریم؛ این خواص را  برای درمان هر بیماری بیان کنیم. در ابتدا لازم است مقدمه ای درباره گیاه کنگر عرض کنم. کنگر یک گیاه علفی یک ساله است. برگ و ساقه این گیاه پوشیده از تیغ است و گل های صورتی رنگ دارد. در ایران بیشتر از ریشه این گیاه استفاده میشود ولی در سایر نقاط دنیا بیشتر از برگ های این گیاه به صورت چای استفاده میکنند. ساقه این گیاه شبیه کرفس است و در تهیه سوپ و آش از آن استفاده میشود.

محل رویش کنگر در مناطق معتدل مانند مدیترانه و آمریکای جنوبی است. کشت صنعتی این گیاه در اتیوپی آغاز شد و پس از آن به سایر نقاط جهان گسترش یافت. کنگر در ایران در بسیاری از مناطق در فصل بهار رشد می کند. کنگر دارای طبع گرم و خشک است از این رو با ماست که طبعی سرد تر دارد خورده می شود تا طبع آن ملایم تر شود.

از خواص کنگر چه می دانید؟

خواص کنگر از گذشته تا به امروز مود استفاده های فراوانی دارد. از جمله فرآورده ای کنگر میتوان به شیر کنگر اشاره کرد، شیر کنگر به ماده سفید رنگی که از این گیاه به دست می آید گفته میشود (مانند شیر انجیر) از گذشته تا به امروز از این فرآورده استفاده های زیادی می شود که در ادامه مطلب چندی از این خواص را بیان میکنیم.

خواص کنگر و  شیر آن در محافظت از کبد

استفاده از کنگر و فرآورده های آن بر کسانی که بیماری های کبدی مانند بیماری کبد الکلی، کبد چرب غیرالکلی، هپاتیت و حتی سرطان کبد مفید است. در یک تحقیق نشان داده شده است کسانی که از شیر کنگر به عنوان مکمل غذایی استفاده می کردند؛ عملکرد کبد آنها پیشرفت داشته است. همچنین از شیر کنگر در محافظت از کبد در برابر سم قارچ کلاهک مرگ، استفاده های زیادی می شود.

همچنین برخی تحقیقات جدید نشان داده ست این مکمل غذایی به تبدیل بیماری سیروز کبد به کبد الکلی در برخی از موارد دیده شده است.

تاثیر کنگر و شیر آن در بیماری های پیری

سابقه استفاده از کنگر و شیر کنگر در پیشگیری و درمان بیماری های ناشی از پیری مغز مانند آلزایمر و پارکینسون به 2000 سال پیش بازمی گردد. کنگر به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می تواند در کند کردن روند پیر مغزی و بروز بیماری های ناشی از آن موثر باشد. همچنین می تواند در کم کردن پلاک های آمیلوئید در بیماران آلزایمری مفید باشد. پلاک های آمیلوئید در واقع خوشه های چسبناک پروتئین آمیلوئید هستند که در طی پیری بین سلول های عصبی ساخته می شوند و در مغز کسانی که دچار آلزایمر شدند به فراوانی دیده می شود. شیر کنگر میتواند در بهبود این شرایط کمک کننده باشد.

کنگر و پوکی استخوان

پوکی استخوان به بیماری پیشرونده و آرام استخوان گفته میشود که در آن بافت استخوانی ظریف و شکننده می شود و با کوچکترین ضربه وارد شده میشکند.

در طی تحقیقاتی بر روی انسان و حیوان تاثیر شیر کنگر بر روی کند کردن روند این بیماری نشان داده شده است. از این رو استفاده از این مکمل غذایی برای زنان یائسه که بیشتر در معرض پوکی استخوان هستند، توصیه میشود.

کنگر و خواص آن در بهبود درمان سرطان

در تحقیقی بر روی حیوانات نشان داده شده است که استفاده از مکمل شیر کنگر در بهبود عوارض جانبی داروهای درمان سرطان بسیار موثر است. همچنین در درمان های شیمی درمانی استفاده از شیر کنگر برای بهبودی و تاثیر داروها بر توده سرطانی زیاد بوده است و حتی در مواردی به از بین بردن توده سرطانی کمک زیادی کرده است.

کنگر و تقویت شیردهی در زنان

درست است که تولید شیر در زنان شیرده به مقدار ترشح هورمون پرولاکتین بستگی دارد ولی در یک تحقیق نشان داده شد که مادران شیردهی که برای 63 روز مقدار 420 میلی گرم مکمل کنگر مصرف کردند 64 درصد شیر بیشتری نسبت به مادرانی که از این مکمل ها مصرف نکرده اند، شیر تولید کرده اند.

کنگر و خواص آن بر بهبود آکنه

آکنه یک بیماری التهاب پوستی حاد است که خطرناک و مرگ آور نیست ولی بسیاری به دلیل به جای ماندن زخم آکنه و برخی هم به دلیل درد و زشت کردن چهره، به دنبال راهکارهایی برای از بین بردن آن هستند.

کنگر به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد میتواند به بهبود آکنه کمک کند. در یک تحقیق نشان داده شده است کسانی که از آکنه رنج می برند با استفاده از مکمل کنگر به صورت روزانه به مقدار 210 میلی گرم به مدت 8 هفته؛ 53 درصد کمتر آکنه مشاهده کرده اند.

خواص کنگر در بهبود بیماری های التهاب مفصلی

از آنجایی که کنگر خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارد، برای درمان بیماری های التهابی مفصل مانند آرتروز و روماتیسم می تواند موثر باشد.

خواص کنگر در کنترل قند خون

مشاهده شده است که در شیر کنگر ماده ای مشابه داروهای بیماران دیابتی است که حساسیت به انسولین را کم میکند  و کاهش دهنده قند خون است. همچنین در یک تحقیق نشان داده شده است که کسانی که مقدار مشخصی از مکمل شیر کنگر را روزانه مصرف می کردند، قند خون ناشتا و HbA1c پایین تری نسبت به کسانی که از این مکمل استفاده نمی کردند، دارند. علاوه بر این کنگر به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی از پیشرفت بیماری دیابت و درگیر کردن کلیه ها جلوگیری می کند.

خواص کنگر در طب سنتی

همانطور که پیشتر گفت شد، از دیرباز از گیاه کنگر استفاده ای فراوان می شده است. کنگر دارای طبع گرم و خشک است و خاصیت  ضد عفونی‌ كننده، اشتها آور، تب‌بر و هضم‌ كننده غذا دارد  و مصرف آن باعث تقویت دستگاه گوارش می‌شود. کنگر به ویژه برگ های آن خواص نیروبخشی و ادرار آوری دارد و برای تقویت قلب هم کارگشا است. کنگر در درمان یرقان، نارسایی کبد و کم خونی مفید است و از کبد در برابر سموم شیمیایی محافظت میکند.

چه کسانی نباید کنگر بخورند؟

کنگر موجب بروز انقباض در کیسه صفرا می شود. به همین دلیل مصرف این گیاه به افرادی که دچار التهاب کیسه صفرا هستند یا از سنگ کیسه صفرا رنج می برند؛ توصیه نمی شود. این افراد بهتر است با مشاوره متخصص طب سنتی یا پزشک معالج شان از این گیاه دارویی استفاده کنند.

خانم های باردار و شیرده نیز بهتر است در این دوران از کنگر، مکمل کنگر، عصاره کنگر یا کنگر فرنگی استفاده نکنند زیرا بر تاثیر مصرف مستقیم این گیاه بر شیر مادر و جنین تحقیقی صورت نگرفته است .

برگ ها و میوه کنگر به دلیل داشتن ماده ای به نام سینارین، ممکن است در برخی از افراد که مستعد به آلرژی هستند، مشکلاتی را بوجود بیاورد. بنابراین افرادی که مبتلا به انواع آلرژی هستند یا احتمال بروز این بیماری در آنها وجود دارد، بهتر است پیش از مصرف با پزشک مشاور یا متخصص شان مشورت کنند.

سخن پایانی

کنگر جز گیاهان خودرو و پر خاصیتی است که در فصل بهار در بیشتر نقاط ایران رشد میکند. این گیاه به دلیل خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. طبع این گیاه گرم و خشک است و بهتر است برای معتدل کردن آن همراه با ماست خورده شود. علاوه بر ریشه این گیاه، شیر آن نیز از خواص زیادی برخوردار است که امروزه به صورت مکمل های غذایی در کشور های اروپایی و آمریکایی به فروش می رسد.

مطلب پیشنهادی
خواص اسفناج - 5 خاصیت برای بدن + کالری و ارزش غذایی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید