بهترین میوه ها برای سرماخوردگی

بهترین میوه ها برای سرماخوردگی می‌توانند به شدت در بهبود سرماخوردگی موثر باشند. اینکه در طول دوره سرماخوردگی از انواع ویتامین و مواد مغذی استفاده شود، کمک می‌کند تا بیماری فرد سریعتر بهبود یافته و عوارض ناشی از سرماخوردگی کمتر فرد را اذیت کند.

آیا بهترین میوه ها برای سرماخوردگی به درمان سریع کمک می‌کنند؟

دوران سرماخوردگی را می‌توان به کمک ویتامین‌ها، مواد شیمیایی و مغذی موجود در میوه و سبزیجات سریع‌تر بهبود بخشید. از آنجایی که درمان قطعی و سرعتی برای سرماخوردگی در لحظه وجود ندارد، باید از انواع مواد مغذی کمک گرفت.

تاثیر بهترین میوه ها برای سرماخوردگی

مصرف انواع ویتامین و مواد مغذی به طور قابل ملاحظه‌ای می‌تواند به جلوگیری و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند. پیروی از رژیم غذایی زود هضم در کنار مصرف همه ویتامین‌ها به تامین انرژی در طول بیماری می‌انجامد.

با اینکه دوره سرماخوردگی برای بهبود یافتن باید سپری شود، اما بهتر است به بدن مواد مورد نیاز برای داشتن انرژی برای مقابله با بیماری را رساند.

مطلب پیشنهادی
سیب چه خواصی دارد؟ (ویتامین‌های سیب و 10 فایده مهم آن)

سیستم ایمنی قوی برای بدن به کمک ویتامین‌هایی نظیر ویتامین C، ویتامین A، ویتامین D و ویتامین K تامین خواهد شد. این موضوع نشان می‌دهد که باید برای تقویت سیستم ایمنی و بهبود سریع سرماخوردگی از مواد خوراکی حاوی آنها که شامل انواع میوه‌ها می‌شود، کمک گرفت.

بهترین میوه ها برای سرماخوردگی کدامند؟

فیتوکمیکال از جمله مواد شیمیایی طبیعی هستند که در میوه و سبزیجات طبیعی یافت می‌شوند و موجب افزایش ویتامین‌های مورد نیاز برای بهبود یافتن بدن می‌شوند.

بهترین میوه ها برای درمان سرماخوردگی

میوه و سبزیجات در انواع و رنگ‌های مختلف از قرمز، بنفش، زرد، نارنجی، سبز و سفید تنوع بسیاری دارند که باید در طول سرماخوردگی برای درمان و تسکین حال بیمار استفاده شوند.

به همین دلیل در این متن بهترین میوه ها برای سرماخوردگی را معرفی کرده‌ایم تا بتوان به کمک آنها سریعتر آثار اذیت کننده آنرا بهبود بخشید. ویژگی‌هایی مانند ویتامینه بودن، خاصیت تسکین دهندگی و رفع عفونت‌ها را باید میوه مناسب برای سرماخوردگی شامل شود.

مطلب پیشنهادی
علت تب و لرز + سریع‌ترین راه‌های درمان خانگی و دارویی

میوه یکی از انواع مراقبت‌هایی است که برای درمان و تسکین عوارض دوره سرماخوردگی باید به کار گرفته شود. در ادامه متن بهترین موارد که تاثیر بالایی دارند را برایتان بیان خواهیم کرد.

1.لیموترش؛ گزینه‌ای بسیار موثر

لیموترش از بهترین منابع ویتامین C و از بهترین میوه ها برای سرماخوردگی به شمار می‌رود. از این رو بهتر است از 2 الی 3 عدد لیمو ترش در طول روز در دوران سرماخوردگی به همراه آب ولرم و عسل مصرف شود. همینطور می‌توان در سوپ و انواع مواد غذایی برای فرد نیز از این میوه بسیار مفید برای طعم دهندگی و تقویت سیستم دفاعی بدن استفاده کرد.

2.درمان موثر با آناناس

آناناس از جمله بهترین میوه ها برای سرماخوردگی است که باعث مبارزه با عفونت‌ها، عطسه و سرفه‌های ناشی از آن خواهد شد. مصرف روزانه 100 گرم از این میوه می‌تواند 50 کالری انرژی به بدن بیمار برساند که داشتن انرژی برای بهبود بیماری و مقابله بدن با بیماری بسیار مهم و ضروری است.

آناناس یکی از بهترین میوه ها برای سرماخوردگی

نکته مهم در مورد این میوه اینکه برای افرادی که در طول سرماخوردگی از مشکلات گوارشی نیز رنج می‌برند، می‌توان از کمپوت شده یا کمی بخارپز شده آن استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی
خواص خرمالو و برخی از عوارض مصرف آن

3.لیموشیرین

لیموشیرین به شدت در کاهش تب ناشی از عفونت‌ها و باکتری‌های ایجاد شده در بدن موثر است. باید در طول دوران سرماخوردگی از این میوه غافل نشد. روزانه 2 یا 3 عدد از این میوه در فواصل مختلف راهکاری عالی برای بهبود محسوب می‌شود.

4.گریپ فروت؛ منبعی از ویتامین C

با اینکه گریپ فروت جزء میوه‌های ترش است اما در دوران سرماخوردگی به عنوان یک معجزه شناخته می‌شود و سرعت بالایی به بهبود سرماخوردگی می‌دهد. برای بهره از آن می‌توان آب این میوه یا خود آن را به راحتی استفاده کرد.

بهترین میوه ها برای دوران سرماخوردگی

5.پرتقال همیشه در دسترس

امروزه انواع مرکبات در بسیاری از فصول سال در فروشگاه‌های میوه و سبزیجات وجود دارند. از آنجایی که ویتامین C باعث بالا رفتن عملکرد سیستم ایمنی بدن می‌شود، باید در طول سرماخوردگی از منابع حاوی این ویتامین استفاده شود.

پرتقال یکی از بهترین میوه ها برای سرماخوردگی است که به مقابله با ویروس‌ها خواهد پرداخت. بهتر است در دوران سرماخوردگی از پرتقال یا ترکیب آب آن به همراه لیمو شیرین غافل نشد.

مطلب پیشنهادی
هر آنچه از خواص و مصرف آناناس باید دانست + کالری

سخن پایانی

از آنجایی که اغلب اوقات سرماخوردگی در فصول سرد سال اتفاق می‌افتد، میوه‌هایی که در این فصل وجود دارند نیز بسیار موثر در درمان آن به شمار می‌روند. اما میوه‌های دیگری نیز مانند نارنگی، انواع توت، زغال اخته، کرنبری، سیب و آووکادو نیز در بهبود سرماخوردگی بسیار موثر هستند. در این متن 5 تا از بهترین میوه ها در سرماخوردگی نام برده شد که هر یک به بهترین شکل ممکن به درمان و بهبود سریع عوارض سرماخوردگی کمک خواهند کرد.