طرز تهیه مربای زنجبیل در خانه

زنجبیل جز گیاهان و چاشنی هایی می باشد که از خواص آنتی اکسیدانی بسیار بالایی برخوردار است. مربای زنجبیل نیز مانند همین گیاه سرشار از خواص شگفت انگیز و طعمی خاص می باشد. در ادامه طرز تهیه مربای زنجبیل با دو نوع طبخ را آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه مربای زنجبیل خانگی

 مربای زنجبیل خانگی

مربای زنجبیل یکی از مرباهایی با طعم خاص و داری فواید بسیار عالی می باشد. با کمی حوصله و گذاشتن زمان مربایی خوش طعم را مهمان سفره های خود خواهید کرد.

مواد اولیه برای تهیه مربای زنجبیل در منزل

زنجبیل تازه : ۸۰۰ گرم

شکر: یک کیلوگرم

آبلیمو: یک قاشق غذاخوری

مراحل تهیه مربای زنجبیل

1.  ابتدا باید زنجبیل های تازه را کاملا شسته و پس از خشک شدن کامل پوست آن ها را گرفت. 

2. زنجبیل ها را می توانیم هم با رنده به صورت خلالی در بیاوریم هم می توانیم با چاقو به صورت دایره ای برش دهیم.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای سیب + مربای سیب و هویج (فواید آن)

3. زنجبیل های خرد شده را به مدت 12 ساعت در آب یخ قرار می دهیم. در این زمان چند بار آب ظرف را بهتر است که عوض کنیم.

4. سپس داخل ظرفی آب را به دمای جوش می رسانیم. سپس زنجبیل ها را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت 20 دقیقه در آب بجوشد. پس از آن زنجبیل ها را آبکش می کنیم.

نکته آشپزی: پس از اولین جوشاندن آب زنجبیل دور ریخته نشود. چرا که می توان آن را در طبخ باقی غذاها استفاده کرد.

5. مجدد زنجبیل ها را داخل ظرف آب در حال جوش می ریزیم تا به مدت 20 دقیقه جوش خورد. مجدد آن را آبکش می کنیم. این کار را 4 الی 5 بار باید انجام دهیم تا تندی زنجبیل از آن گرفته شود. 

نکته آشپزی: بسته به تندی زنجبیل جوشاندن و آبکش کردن آن می تواند کمتر و بیشتر شود.

6. برای تهیه شهد، ظرفی لعابدار را بر می داریم و داخل آن به اندازه ی سه لیوان آب میریزیم، و اجازه می دهیم آب به جوش بیاید. سپس شکر را به آن اضافه می کنیم. شکر با حرارت داخل آب حل می شود و با جوش آمدن شهد ما قوام می آید. زمانی که شهد ما به غلظت کافی رسید، حرارت را ملایم می کنیم.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای به شفاف و بدون شکرک + نکات طلایی

7. هنگامی که شهد ما آماده شد زنجبیل ها را به آن اضافه می کنیم . با دمای ملایم میگذاریم به مدت نیم ساعت الی 40 دقیقه تمامی مواد با یکدیگر پخت شوند.

8. پس از پخت مربای زنجبیل قبل از خاموش کردن حرارت به آن یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه می کنیم و پس از 5 دقیقه حرارت دیدن. پخت را تمام می کنیم.

9. هنگامی که پخت مربای زنجبیل به اتمام رسید روی ظرف را یک دم کنی میگذاریم تا هنگام خنک شدن، شهد کاملا به خورد زنجبیل ها رود.

طرز تهیه مربا زنجبیل با عسل

 مربای زنجبیل با عسل

عسل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی قوی را دارا می باشد. زنجبیل نیز دارای خاصیت درمانی بالایی است. ترکیب این دو با یکدیگر در تهیه مربای زنجبیل علاوه بر آن که مربایی خوش طعم خواهیم داشت، خوراکی با خاصیت درمانی نیز برای خانواده تهیه کرده ایم.

برای تهیه مربای زنجبیل با عسل باید زنجبیل های تازه را شسته و به شکل دلخواه برش دهیم. آن ها را به مدت 12 ساعت در آب می خوابانیم. سپس 5 الی 7 بار آن ها را در آب می جوشانیم و آبکش می کنیم. با این کار طعم تند زنجبیل گرفته می شود. برای درست کردن شهد لازم می باشد به جای شکر این بار از عسل استفاده کنیم. اگر 3 لیوان آب استفاده می کنیم به نسبت آن یک لیوان و نیم عسل اضافه می کنیم. با حرارت اجازه می دهیم تا محلول ما قوام بیاید و به غلظت شهد برسد. سپس زنجبیل ها را با آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم با دمای ملایم به مدت 40 دقیقه تمامی مواد با یکدیگر پخته شود. بعد از این مدت زمان مربای زنجبیل با عسل ما آماده است و نیاز است داخل همان ظرف در دمای آشپزخانه خنک شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای انجیر ساده و شفاف + مربای انجیر خشک

در آخر:

مربای زنجبیل مانند تمامی مربا های دیگر سرشار از گلوکز است. در نتیجه افراد دارای اضافه وزن و دیابت ار خوردن آن باید خودداری کنند. به همین علت افراد دیگر نیز در خوردن آن تعادل را باید رعایت کنند. چرا ازیاد مصرفآن بیماری هایی را در گی خواد داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید