طرز تهیه مربای بالنگ

مربای بالنگ به علت ارزش غذایی بالایی که در خود دارا می شود، مربای مناسبی برای مصرف در وعده ی صبحانه می باشد. این مربا از آن جایی که بسیار مقوی و نیروبخش است، می تواند صبحانه ی مناسبی برای کودکان قبل از به مدرسه رفتن باشد.

طرز تهیه مربای بالنگ خانگی

آماده سازی و درست کردن مربای بالنگ خانگی بسیار آسان می باشد. تنها با تهیه ی این میوه، می توانید مربایی خوش طعم و خوش عطر را با گذاشتن مدت زمانی متوسط برای پختن، به سفره های غذایی خود هدیه دهیم.

مواد اولیه مربای بالنگ

میوه بالنگ: 3 عدد

شکر: هم وزن سه عدد بالنگ

زعفران دم کرده: به میزان دلخواه

گلاب: 6 الی 8 قاشق غذاخوری سرپر

مراحل و طرز تهیه مربای بالنگ

1. ابتدا بالنگ را کاملا می شوییم، پس از خشک شدن میوه ها را به صورت نازک پوست می گیریم.

2. بالنگ های پوست گرفته شده را به دو نیم تقسیم می کنیم. مغز داخلی آن را که شبیه به میوه ی پرتقال می باشد را جدا می کنیم و بیرون می ریزیم. برای تهیه مربای بالنگ قسمت سفت و به اصطلاح گوشتی آن مورد استفاده می باشد.

مطلب پیشنهادی
مربای زرشک - طرز تهیه مربای شفاف و خانگی + 3 فایده برای سلامت

3. یکی از بالنگ ها را نگه می داریم. باقی میوه ها را به صورت ورقه ای یا نگینی در می آوریم.

4. در این مرحله باید اجازه دهیم بالنگ های نگینی و یا ورقه ای شده به مدت 12 یا نصف روز داخل آب باقی بماند.

5. پس از گذشت این مدت زمان بالنگ ها را از آب خارج می کنیم و آن ها را وزن می کنیم و هم وزن با میوه های بالنگ، باید شکر تهیه کنیم.

6. پس از تهیه شکر، ظرف لعابی را بر می داریم و محلول شکر و 3 لیوان آب را داخل آن به جوش می آوریم اندازه ای که این محلول کمی قوام بیاید و حالت نسبتا غلیظ به خود بگیرد اجازه می دهیم بر روی حرارت بماند.

7. در مدت زمانی که محلول آب و شکر قوام بیاید، میوه های بالنگ را از آب خارج می کنیم. میوه ها را در ظرفی دیگر می ریزیم. به اندازه ای که دو الی سه سانت روی میوه ها آب قرار بگیرد، آب می ریزیم. بر روی حرارت به مدت 10 دقیقه قرار می دهیم و اجازه می دهیم بر روی حرارت ملایم کمی بجوشد. پس از خاموش کردن آن، آب را خارج می کنیم. مجدد بر روی میوه ها آب می ریزیم و این کار را تکرار می کنیم.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای بادمجان سالم و بدون شکرک + فواید مصرف آن

نکته آشپزی: باید این را در نظر داشته باشیم میوه های بالنگ در این قسمت آن قدری نرم نشود. چرا که این امکان وجود دارد هنگام پخت در مرحله ی آخر کاملا له شوند.

8. پس از آن که دوبار مرحله ی جوشاندن بالنگ ها را انجام دادیم، میوه های بالنگ را با آب سرد کاملا آبکشی می کنیم. اما باید به خاطر داشت، حتما پس از آبکشی میوه ها را کمی فشار دهیم، تا آن که آب های باقی مانده درون بالنگ ها کاملا خارج شود.

9. در این مرحله بالنگ ها را به شهد شکر و آب خود اضافه می کنیم و اجازه می دهیم بر روی حرارت کم ایت دو ترکیب با یکدیگر کاملا پخته شوند.

10. تا زمانی که مربای بالنگ در حال پخت می باشد. آب آن بالنگ باقی مانده را می گیریم، از صافی رد می کنیم. سپس به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت نیم ساعت این مواد با یکدیگر کاملا حرارت ببینند. این حرارت دادن را تا زمانی ادامه خواهیم داد که مطمئن شویم شکر های موجود در شهد، کاملا به خورد بالنگ ها رفته باشند.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای کدو حوایی بدون شکرک در منزل با آب آهک

11. ده دقیقه قبل از آن که مربای بالنگ را از روی حرارت برداریم، گلاب و زعفران را به مربای بالنگ خود اضافه می کنیم و می گذاریم به مدت 10 دقیقه با باقی مواد جوش بخورد.

12. پس از پخته شدن مربای بالنگ، حرارت را قطع می کنیم. اجازه داده می شود در همان ظرف پخته شده، در دمای آشپزخانه کاملا خنک شود. سپس آن را داخل ظرف های شیشه ای میریزم و در دمای بسیار خنک از آن ها نگهداری می کنیم.

نکته آشپزی: این امکان وجود دارد پس از آن که مربا خنک شد روی آن به اصطلاح آب بیندازد. جای هیچ نگرانی وجود ندارد. تنها کافی است دوباره مربای بالنگ خود را حرارت دهیم تا آب اضافی تبخیر شود.

گرفتن تلخی مربای بالنگ

چگونه تلخی مربا بالنگ را بگیریم؟

بالنگ تقریبا طعمی رو به ترشی و گاها تلخی دارد. برخی از افراد پس از درست کردن مربای بالنگ متوجه می شوند مربا طعم تلخی می دهد. برای رفع این مشکل تنها کافی است یک سری از نکات رعایت شود، تا مربایی بدون ذره ای تلخی داشته باشیم.

مطلب پیشنهادی
2 روش برای تهیه مربای زغال اخته بدون هسته و سریع در منزل

– پوست بالنگ باعث عطر بخشیدن بسیار عالی به مربا خواهد شد. اما همین عامل باعث تلخی مربای بالنگ شد. برای آن که مربای ما هم طعم دلپذیر داشته باشد و هم عطر خوبی داشته باشد تنها کافی است، بالنگ را بیا نازک پوست بگیریم و یا مقدار کمی از پوست بالنگ را اجازه دهیم بر روی آن باقی بماند.

– یکی دیگر از راهکارهایی که می توان تلخی مربای بالنگ را گرفت این می باشد که، مدت زمانی که بالنگ ها را در آب قرار می دهیم را بیشتر کنیم.

– مطمئن ترین روش برای گرفتن تلخی مربای بالنگ این باشد که قبل از پخت مربا، میوه ها را درون آب دو بار پشت هم به مدت 10 الی 15 دقیقه در آب بجوشانیم. در آخر هر بار جوشاندن آب را بیرون بریزیم.

– پس از آبکشی بالنگ ها بهتر است تا جای ممکن آن ها را فشار دهیم تا تلخی باقی مانده در میوه کاملا خارج شود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه مربای انجیر ساده و شفاف + مربای انجیر خشک

راهکارهایی برای شکرک و کپک نزدن مربای بالنگ

– این امکان وجود دارد برخی از افراد برای گرفتن تلخی مربای بالنگ به آن شکر بیشتری اضافه کنند. اما این نکته را باید در نظر داشت، اگر میزان شکر و میوه ی ما با یکدیگر برابر نباشد، بدون شک مربای ما پس از خنک شدن شکرک خواهد زد.

– همانطور که گفته شد برای آن که تلخی میوه های بالنگ گرفته شود، باید مدت زمان طولانی در آب باقی بماند و یا آنکه با میزانی آب چند بار پخته شود. در نتیجه آب زیادی ممکن است داخل این میوه باقی بماند که باعث کپک زدن مربای ما شود. برای رفع این مشکل ابتدا باید پس از آبکشی کاملا آب های اضافی داخل بالنگ را بگیریم. در آخر هنگام پخت اجازه دهیم تا جای ممکن میوه ها درون شهد بجوشند تا آب اضافی آن ها خارج شود و طی عمل تبخیر از مربا خارج شوند.

مطلب پیشنهادی
مربای پوست پسته - 2 نوع طرز تهیه با عسل و ساده + خواص

– برای ریختن مربای بالنگ داخل ظروف شیشه ای، قاشق ما اگر خیس باشد پس از مدتی مربای بالنگ ما کپک خواهد زد.

– اضافه کردن آب بالنگ به هنگام پخت کمک خواهد کرد که مربای بالنگ ما کپک نزد. اما اگر این ترشی و خاصیت اسیدی آن کم باشد مربای ما شکرک خواهد زد. در نتیجه بهتر است برای جلوگیری از شکرک زدن بهتر است به میزان بسیار کم آبلیمو هم به آن اضافه کنیم.

 فواید مصرف مربای بالنگ

فواید مصرف مربای بالنگ

مصرف بالنگ و تقویت معده در بارداری

خانم های باردار به علت آن که در دوران بارداری بخاطر تغییرات فیزیکی و هورمونی بدنشان دچار تغییراتی می شود. معده در این دوره بسیار حساس می شود و خانم ها در دوره ی بارداری اغلب دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند. بهترین راهکار برای آن ها این می باشد که مواد خوراکی را مصرف کنند که به تقویت معده ی و دستگاه گوارش آن ها کمک کند. از آن جایی که این مربا و مشتقات آن داری خواصی می باشد که معده را تقویت خواهد کرد. در نتیجه ی این خاصیت مصرف مربای بالنگ کمک بسیاری به رفع این مشکل در آن ها خواهد نمود.

مطلب پیشنهادی
طرز تهیه دسر عربی بسیار خوشمزه با 10 مرحله ساده

تقویت سیستم دفاعی بدن

مربای بالنگ و مشتقات آن سرشار از آنتی اکسیدان های متنوع می باشد. آنتی اکسیدان ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و عملکرد بدن را در برابر ویروس و باکتری ها بهبود می بخشد همچنین این مربا حاوی ویتامین C نیز می باشد. این ویتامین بدن گلبول های سفید خون را افزایش خواهد داد، در نتیجه ی آن باعث می شود، طول درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کم شود. علاوه بر این وجود ویتامین C بدن را در فصل سرما برای پیشگیری از سرماخوردگی آماده خواهد کرد.

کاهش التهابات بدنی با مصرف مربای بالنگ

مربا بالنگ همانگونه که گفته شد سرشار از آنتی اکسیدان های متنوع می باشد. آنتی اکسیدان ها از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد محافظت خواهد کرد. در نتیجه ی این عمل باعث خواهد شد، التهابات ناشی از آسیب رساندن رادیکال های آزاد کاهش پیدا کند.

مضرات مصرف مربای بالنگ

مضرات مصرف مربای بالنگ

– افرادی که به میوه ی بالنگ حساسیت دارند. تا جای ممکن از خوردن بالنگ باید خودداری کنند.

مطلب پیشنهادی
مربا خرمالو (طرز تهیه با چند مرحله ساده + نکات مهم)

– بالنگ داری طبیعی سرد و تر می باشد. درنتیجه افرادی که داری مزاجی سرد هستند تا حد ممکن بهتر است این مربا را با خوراکی هایی که داری طبع گرم هستند مصرف کنند. 

– افرادی که دارای قند و یا دیابت نوع دو می باشند، به علت وجود قند موجود در مربای بالنگ از مصرف آن باید خودداری کنند. چرا که قند در بدن تبدیل به گلوکز خواهد شد. میزان بالای گلوکز باعث خواهد شد انسولین خون از تعادل خارج شود.

در آخر:

مربای بالنگ مانند هر مربای دیگر لذیذ می باشد. می توان آن را هنگام چای میل کردن، جایگزین قند کرد. اما بدون شک باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد. چرا که با میزان زیادی گلوکز در خود برای بدن مضراتی را به همراه خواهد داشت. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید