دمنوش برای سردرد

دمنوش برای سردرد می‌تواند به سرعت سردرد را تسکین دهد. بسیاری از دردهایی که برای بدن ایجاد می‌شود ممکن است بر اثر دلایل مختلفی داشته باشد که باید آنرا بررسی کرد. سردرد نیز یکی از آنهایی است که با رفع علت ایجاد شده می‌توان به درمان سریع پرداخت.

اما در این متن نمونه‌های مهمی برای تسکین و درمان سردرد ارائه خواهیم کرد که در بسیاری از موارد موثر عمل می‌کنند و به سرعت آنرا بهبود می‌بخشند.

دمنوش برای درمان سردرد مفید است؟

برخی افراد باور ندارند که دمنوش برای سردرد می‌تواند مفید باشد. اما بهتر است بدانید که کمترین فایده دمنوش، می‌تواند هیدراته نگه داشتن بدن باشد. بیشترین علت سردردهایی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود، کم آبی بدن است.

حتی سردردهای میگرنی و خوشه‌ای و یا عصبی و استرسی که قوی هستند را با هیدراته نگه داشتن بدن می‌توان دور نگه داشت. گاهی با فعالیت‌های روزانه زیاد، مصرف آب مورد نیاز بدن فراموش می‌شود که در نهایت به ایجاد سردرد منجر خواهد شد.

تاثیر دمنوش برای سردرد

علاوه بر این موضوع دمنوش‌ها می‌توانند فواید بسیاری را به بدن برساند که بسیاری از مواد مغذی را تامین کند و سردرد ناشی از ضعف بدن و ضعف ارگان‌های بدن را از بین ببرد.

مطلب پیشنهادی
دمنوش زعفران و 10 فایده معجزه آسا برای سلامت + مضرات

آموزش بهترین دمنوش برای سردرد شدید

سردرد ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شده باشد. از جمله دلایل آن ممکن است خستگی، سرماخوردگی، استرس، تنش‌های عصبی و کم خونی یا ضعف برخی از ارگان‌های بدن به شمار رود.

فرد با پیدا کردن علت اصلی ابتلا به سردرد می‌تواند نیمی از راه درمان را طی کرده باشد. دمنوش‌هایی که در ادامه این متن معرفی خواهیم کرد تاثیر به سزایی برای تسکین و بهبود هر نوع سردردی به همراه خواهند داشت.

1. دمنوش ریحان برای بهبود سردرد ناشی از کم خونی

در مواردی که سردر ناشی از ضعف و استرس ایجاد شده باشد، بهتر است از این دمنوش تهیه کرد. سپس 2 یا 3 لیوان از آنرا نوشید تا بهبود یافت. طرز تهیه این دمنوش به روش زیر است:

 • ریحان خشک به اندازه 1 قاشق (ریحان تازه به اندازه 4 یا 5 شاخه) داخل قوری بریزید.
 • 2 لیوان آب روی آن ریخته و درب آنرا بگذارید.
 • به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا روی حرارت ملایم دم بکشد.
 • این دمنوش را به اندازه 3 فنجان به همراه نبات یا مقداری عسل، نوش جان کنید تا سردرد به طور کامل بهبود یابد.
مطلب پیشنهادی
دمنوش بابونه - 5 خاصیت آن برای بدن و زیبایی پوست + بارداری

2. دمنوش رزماری بهترین دمنوش برای سردرد

دمنوش رزماری از گذشته تا به امروز به عنوان دمنوشی برای بهبود سردردهای میگرنی و خوشه‌ای به شمار می‌رود. به این معنی است که می‌توان انواع سردرد از خفیف تا شدید را به کمک آن بهبود بخشید.

دمنوش رزماری برای سردرد

این دمنوش به راحتی آماده می‌شود. آنرا به روش زیر تهیه کنید و زمانی که سردرد ایجاد شد 1 الی 2 فنجان از آن بنوشید تا سردرد بهبود یابد.

 • رزماری خشک 1 قاشق چایخوری (یا 2 عدد ساقه تازه) به همراه 4 یا 5 گل میخک را در قوری بریزید.
 • روی آن به اندازه 1 لیوان آب جوش اضافه کنید.
 • 20 دقیقه زمان دهید تا کاملا دم بکشد.
 • آنرا به همراه مقداری نبات نوش جان کنید.

3. دمنوش بابونه برای بهبود سردرد

افرادی که از بی‌خوابی رنج می‌برند و بر اثر آن سردرد می‌گیرند، باید تمرکز خود را بر بهبود زمان خواب داشته باشند. گیاه بابونه خاصیت آرامش‌بخشی دارد و می‌تواند استرس‌های ناشی از کار و فعالیت روزانه را تسکین دهد.

 • بابونه خشک به اندازه 5 گل به همراه نوک قاشق رزماری و یک غنچه گل محمدی را در قوری بریزید.
 • یک لیوان و نیم آب جوش روی آن ریخته و به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا کاملا دم بکشد.
 • بعد از آن تنها 2 فنجان از این دمنوش را با نبات نوش جان کنید تا سردرد به سرعت بهبود یابد.
مطلب پیشنهادی
دمنوش به و 5 خاصیت ناشناخته آن (2 نوع طرز تهیه)

4. دمنوش آویشن برای سردردهای سینوزیتی و ناشی از سرماخوردگی

دمنوشی که در این قسمت توضیح خواهیم داد علاوه بر اینکه می‌تواند سردردهای سینوزیتی ناشی از سرماخوردگی را بهبود بخشد، منجر به رفع انواع سردردها نیز خواهد شد. این دمنوش را به روش زیر تهیه کنید.

 • آویشن به اندازه 1 قاشق چایخوری به همراه نصف قاشق چایخوری رزماری و نصف قاشق چایخوری گیاه مریم گلی را در قوری بریزید.
 • به اندازه 2 لیوان از آب جوش به آن‌ها اضافه کنید.
 • به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا روی حرارت غیر مستقیم کاملا دم بکشد.
 • بعد از آن تنها 2 فنجان از این دمنوش را با نبات بنوشید تا تاثیر به سزای آنرا ببینید.

5. بهترین دمنوش برای رفع سریع سردرد

در مواردی که سردرد شدید است و باید آنرا به سرعت رفع کرد و نمی‌توان از داروها برای بهبود و کنترل آن استفاده کرد، بهتر است این دمنوش را دم کنید تا به سرعت سردرد بهبود یابد.

 • بادرنجبویه (که برای تنش‌های استرس‌زا بسیار مفید است) به اندازه 1 قاشق چایخوری، یک غنچه گل محمدی و تکه‌ای زنجبیل را در قوری بریزید.
 • یک لیوان آب جوش به آنها اضافه کنید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید.
 • بعد از 10 دقیقه این دمنوش را به همراه نبات بنوشید تا سردرد به طور کامل بهبود یابد.
مطلب پیشنهادی
دمنوش دارچین چه خواصی دارد؟ (طرز تهیه + موارد مصرف)

این ترکیب علاوه بر اینکه به هیدراته شدن بدن کمک می‌کند، سبب تسکین فوری سردرد بر اثر فعالیت و مشغله بیش از حد روزانه، خواهد شد. سعی کنید از راهکارهای بیان شده برای سردرد استفاده کنید و درمان دارویی سردرد را تا جای ممکن به تعویق بیندازید.

نکات تکمیلی در مورد دمنوش برای سردرد

در این متن 5 مورد از انواع دمنوش را نام بردیم تا بتوانید به کمک آنها سریعا انواع سردرد را بهبود بخشید. اما در صورتی که سردردها به طور مکرر برای طولانی مدت ایجاد شدند حتما برای ریشه‌یابی باید به پزشک مراجعه کنید. این کار باعث می‌شود تا از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری شده و برای همیشه از بروز سردرد جلوگیری شود.